Fare Adlı Kedi

Yazarı: Doğan Gündüz

Çizeri: Vaghar Aghaei

Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

Önerilen Yaş Aralığı: 3+ Yaş

Sayfa Sayısı: 32

Arkadaşlık, tek bir bakışla başlayabilir mi? Hele hele bu arkadaşlık, bir çocuk ile yastıktan bir kedi arasındaysa? Ya bir gün çocuk çok sevdiği arkadaşıyla hep birlikte olmak, her yere onunla gitmek isterse?

Minik bir çocuğun kedi ile arkadaş olması ve adını “fare” koyması çok ilgimizi çekti. Kedinin adı fare olur muymuş demeyin oluyormuş:) Çocuk çok sevdiği dostu Fare’yi okuluna götürmek istiyor. Babası için bu çok mümkün olmasa da çocuğun özlemesi ihtimaline karşılık bir çare düşünüyor. Çocuğun Fare için çizdiği bir resmi dikip, sırt çantasına yapıştırıyor. Bu dikilen kediye bakan çocuk, Fare’yi daha az özleyecektir. Çocuk bu fikir karşısında havalara uçuyor. Keçelerden, ipliklerden, düğmelerden güzel bir Fare dikiyorlar. Kenarlarını da süslüyorlar. Artık çocuğun sevgili dostu Fare hep yanında olabilecektir.

 

ANNE YORUMU:

İsmi gibi hikaye oldukça orijinal ve eğlenceli. Bu kitabı okumayı tercih edecekseniz evde bolca keçe, farklı renklerde düğme, makas ve iğne iplik bulundurmanızı öneriyorum çünkü size çok güzel bir elişi aktivitesi verecek bu kitap.

Ayrıca, bu kitapta baba figürünü daha ön planda görüyoruz; baba kahvaltı hazırlıyor, baba dikiş dikiyor ve çocuğuyla güzel vakitler geçiriyor. Babaların da çocuklarıyla kaliteli vakit geçirebileceklerine örnek kitaplardan biri “FARE ADLI KEDİ”

Yazan: Hazal Özhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir