Kütüphanede Yeni Yıl Klasiği_Kurabiye Ev Etkinliği

Daha önceki seneler kurabiye ev maceralarımı ve kurabiye evlerin ortaya çıkışına dair yaptığım araştırmaları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Geçen sene çok uğraştırmıştı kurabiye ev yapımı, bu nedenle bu sene pek gönlüm yoktu açıkcası. Gerçi sağda solda gördükçe içim de gidiyordu ama… işte tam da bu karmaşı duygular içindeyken yine ve yeniden kütüphanelerin etkinlikleri koştu yardıma.

Evimize yakın ilk iki kütüphanede yapılan kurabiye ev etkinliklerine çok istesek de gidemedik. Tam umudu kaybetmiştik ki bugün 15-20dk. mesafede yine gönül bağımız olan başka bir kütüphanede etkinliğin olduğunu gördük ve soluğu Manlius Kütüphanesinde aldık.

5 yaşında olan oğlum için kurabiye ve yapıştırıcı krema; 2.5 yaşındaki kızıma ide kurabiye adam verdi güler yüzlü kütüphanecimiz.

Hemen işe koyulduk. Etrafta şekerler, bonibonlar, jelibonlar, çikolatalar, pamuk şekerler vardı… Tüm çocuklar hayallerindeki evleri önce yaptılar sonra süslediler.

Arada atıştırmalar da oldu.. Göz hakkı dediğimiz türden 😉

Yaklaşık 1.5-2 saat keyifle geçen etkinliğin ardından tüm çocuklar sevimli evlerini de alıp kitaplara daldılar.

Etkinliğin ne olduğu önemli değil. Bugün kurabiye ev, yarın kuş yemliği ya da kapı süsleri… Önemli olan etkinliğin sağladıkları:

1- Etkinlik ve sağlanan birbirinden güzel malzemelerin hepsi ücretsiz ki bunun için üye olmanıza dahi gerek yok.

2- Etkinlik öncesi ve sonrası için ekstra bir çaba beklenilmiyor. Sonuç ürününü alıp ellerinizi yıkayıp çıkıyorsunuz.

3- Normalde evde de yaptığınız ya da yapabileceğiniz bu etkinlikleri bir grup halinde mahallenizdeki diğer çocuklarla yapmanın verdiği keyif hiç bir şeyde yok. Hele ki ABD gibi her milletten, dilden ve dinden insanın yaşadığı bir ülkede toplumun yerel ölçekte toplanıp tanışıp birlikte hareket etmesi ve bundan ötürü oluşan aidiyet duygusunun ülke geneline katkısını tahmin edersiniz.

4- Kitaplarla ilgili olmasa dahi, kitapların arasın geçirilen eğlenceli zamanlar çocukların kitap sevgisine olumlu katkı sağlayacaktır.

Daha birçok madde yazmak mümkün…

Kurabiye Ev deyip geçmemeli…

NOT: Eğer kendinize güveniyorsanız, kurabiye ev meydan okumalarınızın fotoğraflarını bizimle de paylaşın, yayınlayalım.