Eğitimde Kütüphane Kitapları

Yaş Grubu Kitapların/ Kitabın kullanıldığı Konu/Değer Kitabın AdıDersÇalışmanızı kısaca anlatır mısınız?
Anaokulu Yardımlaşma Sevgi *Küçük kara balık
*Charlie’nin Çikolata Fabrikası

*Oz büyücüsü
Anaokulu Sevgi bütün güzelliklerin, bütün iyiliklerin kaynağıdır. Sevgiden dostluk, şefkat, yardımlaşma, paylaşma… meydana gelir. Kısaca bütün güzellikler sevgi ile hayat bulur.
İlkokulKitap, Kütüphane ve Okuma Sevgisi

Yaşam Boyu Öğrenme
*Momo – Michael Ende

*Kütüphane Faresi – Daniel Kırk

*Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı – Rocio Bonilla
Kitap Okuma Kulübü Saati Belirlemiş olduğumuz bir kitabı okuyarak ardından kitap üzerine konuşup tahlilini yapıyoruz. Kitap ve kütüphane merkezli etkinlikler düzenliyoruz. Kitap, okur ve yazar buluşmaları gerçekleştiriyoruz.
AnaokuluTürkçe Dil Etkinliği Ay tutulması Türkçe Dil Etkinliği Hikaye okuma etkinliği gerçekleştirildi. Ardından resimleri çizildi
İlkokul Okulda SatrançOkulda Satranç – (Ozan ÇAPAN )Beden Eğitimi ve Oyun Dersi Derste konuları işlerken bu kitapları öğrenciler incelediler. Bu kitaplardan da edindiğimiz bilgileri sınıfta paylaştılar. Ders kitabı haricinde kütüphaneden aldığımız bu kitaplardan da eğitim ve öğretim çalışmalarımıza katkı sağlanabileceğini öğrendik.
İlkokul Yaşadığımız Gezegen Yaşadığımız Gezegen – (Fiona WATT ) Sosyal Bilgiler Dersi Derste konuları işlerken bu kitapları öğrenciler incelediler. Bu kitaplardan da edindiğimiz bilgileri sınıfta paylaştılar. Ders kitabı haricinde kütüphaneden aldığımız bu kitaplardan da eğitim ve öğretim çalışmalarımıza katkı sağlanabileceğini öğrendik.
İlkokul Kesirler Kesirler Ve Ondalık Kesirler – (Karen BRYANT – Mole ) Matematik Derste konuları işlerken bu kitapları öğrenciler incelediler. Bu kitaplardan da edindiğimiz bilgileri sınıfta paylaştılar. Ders kitabı haricinde kütüphaneden aldığımız bu kitaplardan da eğitim ve öğretim çalışmalarımıza katkı sağlanabileceğini öğrendik.
Okul ÖncesiKendi Değerini Bİlme (Özünde ki güzelliği fark etme)
Geceyi Aydınlatan Ateş Böceği – Gönül SimpsonOkul Öncesi Arkadaşlık
Hayallerin Sınırsızlığı
Limon Ağacının Şarkısı-
Arslan Sayman
Okul Öncesi Doğal Materyaller ile doğadan yoa çıkarak öğrenme
Taş Masalları –
Ümit Yaşar Özkan
İlkokul Dinleme eğitimi- Kuşlar – Hayvan olarak Sürüngenler Kuşlar -TÜBİTAK

Sürüngenler- TÜBİTAK
Hayat Bilgisi
İlkokul Etkili dinleme becerisiRapunzel- Grimm Kardeşler Serbest Etkinlikler Serbest Etkinlikler dersimizin kazanımı etkileme dinleme idi. Kütüphanemizden dünya klasiklerinden olan Rapunzel masalını aldım ve çocuklara anlattım
Okul Öncesi Çevre Bilinci Yasak Orman -Tuncel Altınköprü Türkçe Dil Etkinliği Kitap okunmadan önce tekerleme söylenerek dikkat çekildi.
Ardından kitap okundu.
İçeriği hakkında çeşitli sorular soruldu.
Doğamızı korumalıyız konusu üzerine sohbet edildi.