Bebek Kütüphaneleri: Prof. Dr. Şehnaz Ceylan

ÇOCUKLARDA OKUMA KÜLTÜRÜ
FARKINDALIK PROGRAMI:

Kütüphaneleri

OKUYAY Platformu tarafından desteklenen Kütüphane Şehri kapsamında düzenlenen Çocuklarda Okuma Kültürü Farkındalık Programının ilki 10 Temmuz 2020 tarihinde 68 katılımcı ile çevrimiçi gerçekleştirilmiştir.

Programın ilk konusu Bebek Kütüphaneleri olup Prof. Dr. Şehnaz Ceylan konuk edilmiştir. Bebek kütüphanelerine ilişkin akıllardaki soruları cevaplayan Ceylan, önümüzdeki aylarda bu alanda hayata geçecek projeleri de paylaşmıştır.

Program başta Ankara ve İstanbul olmak üzere 11 farklı ilden katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcıların  %34’ünü kütüphaneciler oluştururken %32’sini öğretmenler oluşturmaktadır.

Bebek Kütüphaneleri program notlarını okumak için tıklayınız.

Çocuklarda Okuma Kültürü Farkındalık Programı: Bebek Kütüphaneleri programına katılarak katılım formunu dolduran​ herkes için Kütüphane Projesi Ekibi olarak düzenlediğimiz katılım belgesine erişmek için tıklayınız.

ÇOCUKLARLA EVDE SOSYALLEŞMENİN SİHİRLİ GÜCÜ

Aileler için Pratik ve Eğlenceli Oyun Örnekleri

Sayın Prof.Dr. Şehnaz Ceylan ile gerçekleştirdiğimiz Bebek Kütüphaneleri söyleşine katılım saylayanlarda bir kişiye saygıdeğer hocamızın son kitabını hediye ediyoruz. Kazanan İsim:

DÜRDANE OLCAY KOYUNCU

6-8 Ekim 2019 tarihleri arasında Karabük Üniversitesi ve T.C. Kültürü ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen Bebek Kütüphaneleri Çalıştayına ilişkin hazırlanmış olan rapora erişmek için tıklayınız.