Havuzda Tek Başına

5/5

Yazar: Michelle Magorian
Çizer:
 Peter Cotrill
Yayınevi: Tudem Yayınları
Hedef Kitle: İlkokul

Suyun altında azim dolu bir iç yolculuk…

Umut, 100 tur yüzmek için hazır. Maratonun kalan 100 turunu da takım arkadaşları yüzecek. Ama henüz hiçbiri ortalıklarda yok. İşler planlandığı gibi gideceğe benzemiyor. Umut arkadaşları gelene kadar yüzüp, maratonu tek başına bitirme gücünü içinde bulabilecek mi acaba?

Michelle Magorian’ın yazıp, Peter Cottrill’in resimlediği Havuzda Tek Başına, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı Sen de Oku koleksiyonundaki yerini alıyor!

Kelimelerle mücadele eden çocuklar, Umut’un içsel yolculuğuna ortak olurken, okuma sevgisi kazanıyor!

Etkinlikler:

  • Kitapta kendini en yakın hissettiğin karakter kimdi? Neden?
  • Kitabın en çok hangi bölümünü sevdin? Neden?
  • Kendini Umut’un yerine koymayı dene. Sen Umut’un arkadaşları ile yaşadığı durumlar ile benzer şeyler yaşadın mı? Ya da bu durumu yaşayan arkadaşların oldu mu? Böyle bir durumda kendini nasıl hissederdin? Nasıl bir tepki verirdin? Düşüncelerini ailen ile paylaşabilirsin.
  • Umut karakterini senden yeniden tasarlamanı istesek, senin Umut2un nasıl biri olurdu? Resmedebilirsin. Resmin yanına senin Umut’unun karakter özelliklerini eklemeyi de unutma. Resmini @kutupanne @kutuphanesehri etiketlerini kullanarak bizimle paylaşmayı unutma.

Alternatif Kitap Önerisi:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Yazarın Diğer Kitapları:

İyi Geceler Bay Tom- Beyaz Balina Yayınları

Kütüphane Şehri Çocukları Anlatıyor: