Kirpi ve Sergi

Yazar:Özge Bahar Sunar
Çizer:
 Ceyhun Şen
Yayınevi: Redhouse Kidz Yayınları
Hedef Kitle: Okul Öncesi

Okulların açılmasına bir gün kala küçük kirpi ormanda gezerken ufak bir kaza geçirir ve parmakları sargıya alınır. Büyük bir hevesle okula gidip gelen kirpi, dersleri dikkatle dinler ancak sargılı parmaklarıyla yazı yazma çalışmalarına katılamaz. Öğretmeni, bir sonraki hafta tüm ormanın davet edildiği bir ‘a’ harfi sergisi düzenleyeceğini ve sınıftaki tüm hayvanların sergiye en güzel ‘a’ harflerini yaparak katılması gerektiğini söyler ve küçük kirpi için macera başlar. Sargılı parmaklarına rağmen umutsuzluğa düşmeyen küçük kirpi alışılagelmişin dışında üç farklı ‘a’ harfi yaratmayı başarır ve sınıf arkadaşlarına bir sonraki sergi için ilham vermiş olur.

Etkinlikler:

  • Sen de kendi bildiğin harfleri değişik nesneler kullanarak ya da değişik şekillerde ifade ederek bir sergi oluşturabilir, sergiyi yaptıktan sonra aile yakınlarınla görüntülü görüşme yaparak çevrimiçi sergi gezisi yapabilirsin. Sergilediğin ürünleri @kutupanne ve @kutuphanesehri etiketlerini kullanarak bizimle paylaşmayı unutma.
  • Ellerini kullanmadan bedeninle kendini ifade etmen gereken bir zaman dilimi belirleyip, bu süreci ailenle oyun oynayarak deneyimleyebilirsin.

Alternatif Kitap Önerisi:

Nokta – Peter H. REYNOLDS – Altın Kitap

Yazarın Diğer Kitapları:

Anneannemin Fotoğrafları –  Nesin Yayınevi

Senede Bir Gün Dükkanı – Masalperest

Saç Terzisi – Masalperest

Yağmur Adam ve En Güzel Dans- Redhouse Kidz Yayınları

Hep Fazlasıdır Annem – Redhouse Kidz Yayınları

Annemin Aklı Bende Kaldı – Nesin Yayınevi

Bisiklet Ustası – Redhouse Kidz Yayınları

Kütüphane Şehri Çocukları Anlatıyor: