Bilgi Kaşifleri-Farkındalık Seminerleri

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Covid-19 salgın koşullarına özel Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği ile salgın dönemindeki hak odaklı çalışmalara destek sunmuştur. Kütüp-anne Platformu tarafından uzun adı “Medya ve Bilgi Okuryazarlığı Becerilerinin Geliştirilerek Salgın Döneminde Çocukların Dayanıklılığının Artırılması Projesiolan “Bilgi Kaşifleri Projesi” Ağustos – Ekim 2020 dönemi içerisinde bu desteği almaya hak kazanmıştır.

Kütüp-Anne Platformu olarak salgın döneminde çocuklarımızın dayanıklılığını desteklemek adına planlanmış bu projenin hedefi infodemi ile mücadeledir ve proje hedef kitlesi 7 ila 10 yaş grubu çocuklar, dolaylı olarak tüm ebeveynler, öğretmenler ve kütüphanecilerdir.

Proje kapsamında aşağıda bilgilerine yer verilen seminer programları ile amaç çocuklara ulaşmadan önce yetişkinleri konu ile ilgili bilgilendirmek ve toplumda farkındalık sağlamaktır. 

Yapılacak seminerler için 100 kişilik kontenjan sınırı bulunmaktadır. Program kaydı alınmayacaktır. 
Her program için katılım belgesi düzenlenecek olup 
katılım belgesi alabilmek için program sırasında chat box üzerinden paylaşılan formun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Yanlış Bilgi Çağında Şüphe Kasını Kullanmak

Bu seminer programı, Bilgi Kaşifleri Projesi kapsamında Teyit.Org tarafından gerçekleştirilmektedir.

teyit.org yaygın bilinen yanlışlardan, sosyal medyanın gündemine oturan şüpheli bilgilere, medyanın gündeme getirdiği iddialardan, şehir efsanelerine birçok alanda doğrulama yaparak internet kullanıcılarının doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için çalışıyor. (Kaynak: https://teyit.org/nedir)

Program Detayı:

Başlık: Bilgi Kaşifleri-Yanlış Bilgi Çağında Şüphe Kası Kullanmak
Eğitmen: Kansu Ekin Tanca
Tarih: 16 Eylül 2020 
Saat: 14:30 İstanbul
Bağlantı Adresi: https://zoom.us/j/93590648843
Program ID: 935 9064 8843

Medya ve Bilgi Okuryazarlığı ile Doğru Bilginin Keşfi

Bu seminer programı, Bilgi Kaşifleri Projesi kapsamında Uzman Kütüphaneci Ayşe Yüksel-Durukan tarafından gerçekleştirilmektedir.

Program Detayı:

Başlık: Medya ve Bilgi Okuryazarlığı ile Doğru Bilginin Keşfi
Eğitmen: Uzm. Kütüphaneci Ayşe Yüksel-Durukan
Tarih: 23 Eylül 2020 
Saat: 14:30 İstanbul
Bağlantı Adresi: https://zoom.us/j/99716282154
Program ID: 997 1628 2154